Jedna pompka amortyzatora?

Pompka do amortyzatora w niektórych sklepach jest tradycyjnie oferowana za darmo przy zakupie roweru górskiego z pełnym zawieszeniem. Jednak ostatnio zaobserwowaliśmy trend polegający na tym, że pompki nie są już częścią pakietu rowerowego, więc pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby dowiedzieć się, który pompka jest najlepsza.

Jak wybrać pompkę do amortyzatora?

Ciśnienie

Zwróć uwagę na ciśnienie, którego potrzebujesz. Jeśli przejedziesz obok swojego aktualnego koła, spójrz na bok opony, tam zawsze jest podane minimalne i maksymalne ciśnienie możliwe dla danej opony. Mniej powszechne są ograniczenia ciśnienia na felgach, niektóre nie są zaprojektowane do utrzymywania więcej niż trzy atmosfery.

Pojemność cylindra

Im większa średnica cylindra i tłoka pompki, tym szybciej będzie ona pompowana. Z drugiej strony, zbyt duża średnica oznacza konieczność większego wysiłku fizycznego. Zbyt mała średnica będzie łatwiejsza do przeniesienia, ale zajmie więcej czasu.

Manometr

Brak manometru ma pozytywny wpływ na koszt produktu. Z drugiej strony chęć kontrolowania ciśnienia będzie wymagała zakupu oddzielnego manometru.  Najbardziej dokładne są nowoczesne ciśnieniomierze elektroniczne.

pompka do amortyzatora

Możliwość serwisowania

Bardzo wygodna jest możliwość demontażu i serwisowania pompki do amortyzatora. Konserwacja polega na wymianie gum lub smarowaniu, co wielokrotnie przedłuża żywotność elementów. Bardzo dobre pompki do amortyzatorów znajdziesz na goride.pl