Spodenki na rower – jak wybrać odpowiednie?

Dobór odpowiednich spodenek na rower jest niezwykle istotny, gdyż to właśnie one chronią części ciała mające stały kontakt z siodełkiem, a tym samym pozwalają zapobiec przykrym incydentom wpływającym na komfort jazdy, takim jak odciski czy odparzenia. Dobrze dopasowane spodenki na rower sprawią, że nawet wielogodzinna jazda będzie niezwykle przyjemna.

Spodenki na rower – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przy wyborze spodenek na rower, należy szczególnie skupić się na:

  • materiale – powinien być przewiewny, chyba że mówimy o spodenkach przeznaczonych dla wyczynowców, wówczas tkanina musi być gruba i sztywna (aby zapewniała właściwą ochronę w razie ewentualnego wypadku)
  • wkładce – to na niej spoczywa cały ciężar naszego ciała, dlatego dobrze skonstruowana wkładka pozwala na uniknięcie późniejszych bólów
  • szwach – aby uniknąć otarć najlepiej wybrać modele bezszwowe lub te o płaskich szwach
spodenki na rower

Co dodatkowo może zwiększyć komfort jazdy?

Na rynku dostępne są także spodenki na rower z szelkami, które uniemożliwiają ich zsuwanie się w trakcie jazdy. Świetnym rozwiązaniem jest również panelowa konstrukcja spodenek, której poszczególne elementy różnią się właściwościami, zapewniając m.in. wsparcie dla mięśni w danym miejscu czy zwiększoną wentylację w innym.